Усім відомий вислів, що той, хто не пам’ятає минулого, не матиме майбутнього. Саме тому ми вважаємо, що молоде покоління обов’язково повинно знати тих, хто фундував, будував, примножував та зберігав, а в останні віки й рятував і відроджував все те справжнє, що робить нас нацією, народом, людьми. Ми хочемо привернути вашу увагу до людини, чиє життя і праця – подвиг в ім’я свого народу, справжнього патріота  та мецената, видатного українського вченого в галузі сакрального мистецтва,  лауреата Державної премії України  ім..Т.Г.Шевченка, та премії АН України ім.. І.Я. Франка, доктора мистецтвознавства Павла Миколайовича Жолтовського,  який народився в нашому селі у 1904 році в сім’ї священика 

 Жолтовський Павло Миколайович  (8 грудня 19041986) - видатний український вчений, доктор мистецтвознавства, основоположник мистецтвознавчої науки в Україні. Як науковець, музейний працівник він зробив безцінний внесок у дослідження і збереження пам’яток сакрального мистецтва України та Волині.  Він добре знаний серед науковців, але майже невідомий для простих пересічних українців. За понад 60 років своєї трудової діяльності Павло Жолтовський обстежив усю Україну, побував на Кавказі, в Білорусі, Росії, організував більше 200 експедицій та наукових відряджень. Ні репресії, ні арешти не змогли заставити вченого відмовитися від справи його життя, він завжди  з особливою ретельністю досліджував кожен закритий радянською владою  храм, адже часто  просто на підлозі  лежали розкидані десятки цінних сакрально-мистецьких творів або стародруків . Павло Жолтовський    зібрав і фактично врятував велику кількість мистецьких творів, які зберігаються у багатьох провідних музеях України. 

Звичайно, щоб прожити гідне життя не обовязково бути знаменитим та для утвердження національної ідеї, віри в краще майбутнє важливо мати за приклад реальних людей, а не тільки героїв книг чи фільмів, людей, які жили і живуть поруч, живуть по совісті і по божих законах.

Фоторепортаж про встановлення меморіальної дошки на Мислятинській ЗОШ

Презентація П.М. Жолтовський

Біографія

Звіт про роботу волонтерського загону