Головна » 2016 » Січень » 26 » Знайомство та вітання
Знайомство та вітання

ЗНАЙОМСТВО, ВІТАННЯ

• Зведення правил, що регламентує знайомство і вітання, є досить великим, але в цілому ці загальноприйняті правила однакові й обов’язкові для всіх. Спілкування починається зі знайомства. А щоб познайомити людей, їх необхідно представити один одному. При цьому необхідно дотримуватися таких правил:
  • — молодшого за віком представляють старшому;
  • — особу, яка займає невисоке становище, — більш високопоставленій;
  • — новоприбулого — тим, що зібралися;
  • — чоловіка завжди представляють жінці (крім тих випадків, коли чоловік є офіційним главою держави, членом королівської родини або церковним ієрархом);
  • — неодруженого чоловіка представляють одруженому.
  • У ділових стосунках вік і стать відіграють меншу роль, головне — яку посаду займають ті, хто знайомиться.
  • При неофіційному знайомстві говорять: «Сергію, хочу представити тобі мого друга Олега».
  • Якщо вас кому-небудь представляють, підніміться і намагайтеся дивитися людині в очі. Сидіти в цьому випадку можуть тільки жінки і хворі люди.
  • Вітаючись зі знайомими на вулиці, необхідно зробити легкий уклін (нахил голови, але не всього торса) і обов’язково вийняти руки з кишені.
  • Коли люди представлені один одному, вони вважаються знайомими і при наступних зустрічах (залежно, звичайно, від стосунків, які встановилися між ними) вітають один одного. У країнах Європи, звичайно, дотримуються наступних правил вітання: жінку вітає чоловік; старшого за віком — молодший. І, на відміну від Індії, де на знак вітання складають руки разом і притискають їх до грудей, у Європі прийнято рукостискання як символ, зміст якого полягає в тому, що люди, які стискають один одному праві руки, показують: у них немає зброї, їхні наміри чисті.
  • Для рукостискання першим подає руку той, кому представили нового знайомого: жінка при знайомстві з чоловіком протягає руку першою, начальник — підлеглому, старший за віком — молодшому (це правило поширюється і на давно знайомих людей).
  • Рукостискання зазвичай супроводжується репліками: «Дуже приємно», «Радий вас бачити»; в англомовних країнах вимовляють: «Як поживаєте?». Жінка може не протягати чоловіку руку, але якщо він зробив це першим, зобов’язана відповісти тим же. Жінка, вітаючись, може не знімати рукавичку. Якщо чоловік вітається з жінкою в рукавичках, свою він може теж не знімати.
  • Школяр, підходячи до ліфту, обов’язково вітається з людьми, які очікують ліфт. Коли двері ліфта відкрилися, першим до нього заходить чоловік (ліфт — це зона підвищеної технічної небезпеки). А от виходити з ліфта чоловік повинний останнім, пропустивши перед собою дитину або жінку.
  • Той, хто входить до ліфта, повинний сказати: «Доброго дня», «Доброго ранку», «Доброго вечора». Той, хто ввій­шов до ліфта, повинен, вітаючи присутніх, стати до них обов’язково боком, але ні в якому разі не спиною! Якщо ліфт переповнений, слід стати обличчям до всіх, повертатися спиною непристойно.
  • Кожне знайомство, кожна зустріч неминуче завершуються прощанням. Якщо ви збираєтеся йти, потрібно дочекатися паузи в розмові і, вставши, сказати співрозмовникам: «До побачення. Сподіваюся, ми ще зустрінемося». Можна і більш лаконічно: «Рад був побачитися з вами». Люб’язні співрозмовники відповідають, що вони також були ради зустрічі.
  • Залишаючи людей незнайомих, навіть якщо ви були їм представлені, досить просто кивнути, усміхнутися і піти. Не потрібно намагатися, щоб кожний із присутніх помітив, що ви прощаєтеся. А йдучи з багатолюдної вечірки завчасно, ви зобов’язані зробити це непомітно, не привертаючи уваги інших гостей. Попрощайтеся тільки з господарями. Справа в тому, що ваш відхід може підштовхнути й інших гостей піти завчасно.
  • Категорично забороняється простягати руку через стіл. Це неприпустимо не тільки в робочому кабінеті, не слід робити цього ні в гостях, ні в кафе. Вітатися зі своїми знайомими, друзями, з керівниками чи старшими через стіл неввічливо.
  • Не можна зарозуміло відповідати на вітання. Неприпустимо стояти боком чи спиною до тих, хто вас вітає, завжди потрібно повернутися обличчям до них і усміхнутися.
Категорія: Про культуру поведінки та спілкування | Переглядів: 300 | Додав: mysschool | Рейтинг: 0.0/0