Головна » 2016 » Січень » 26 » У громадському транспорті
У громадському транспорті

У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ

Винятково важливо навчитися правильно поводитися в громадському транспорті. При вході в трамвай, тролейбус, автобус, метро обов’язково пропускають вперед жінок, людей похилого віку, інвалідів, дітей.
Виходячи з транспорту, поступають навпаки: чоловік і молодший виходять раніше жінки, старшого і допомагають їм вийти.

Неввічливо пильно розглядати оточуючих, заглядати через плече пасажира з метою розглянути, що він читає.
Надмірна цікавість — ознака невихованої людини, малознайомої з правилами етикету.

У транспорті обов’язково поступаються місцем вагітним жінкам, людям похилого віку, батькам із грудними і маленькими дітьми. Це роблять не тільки чоловіки, але й жінки. Якщо хочуть поступитися місцем, обов’язково говорять: «Сідайте, будь ласка!».

Якщо в транспорті поступаються місцем, відмовлятися не прийнято. Тому, хто поступився, дякують і сідають на запропоноване сидіння. Якщо місцем поступилися жінці, яка їде в супроводі чоловіка, то він також дякує за виявлену до супутниці увагу.

Етикет забороняє в громадському транспорті голосно розмовляти, бурхливо виявляти свої емоції, курити, розпивати спиртні напої тощо. Зустрівши знайомих, вітають їх легким кивком голови.

У таксі першим зручним вважається місце на задньому сидінні праворуч по ходу руху автомобіля. Місце за водієм вважається другим зручним місцем. Менш зручним вважається місце поруч з водієм.

Якщо як транспорт використовується особистий автомобіль, а водій — учасник зустрічі, почесним є місце поруч із водієм. Власник машини допомагає своїм гостям розсістися, після чого закриває дверцята і сідає в машину останнім. Наприкінці поїздки водій виходить із машини першим і допомагає гостям.

Якщо веде машину жінка, то закриває двері хто-небудь з «екіпажу». Цей же чоловік відкриє їх, коли поїздка закінчиться, щоб допомогти вийти жінці-водію.

Категорія: Про культуру поведінки та спілкування | Переглядів: 341 | Додав: mysschool | Рейтинг: 0.0/0