Головна » 2016 » Січень » 31 » Права та відповідальність
Права та відповідальність

Твої права, обов’язки і відповідальність

7 років

- ти маєш іти до школи;

- ти повинен сплачувати за проїзд у громадському транспорті

11 років

- за вчинення особливо тяжкого злочину або в разі повторного вчинення злочину тебе можуть направити до соціальної реабілітації.

14 років

- ти маєш право їздити дорогою на велосипеді, бути водієм гужового транспорту;

- ти маєш право працювати на нешкідливій роботі у вільний від навчання час, але лише за згодою одного із батьків і не більше 24 годин на тиждень;

- за певні злочини (умисне вбивство, крадіжка, грабіж, терористичний акт, злісне хуліганство, навмисне знищення чужого майна) тебе можуть засудити до кримінального покарання (штрафу, громадських робіт чи позбавлення волі)

15 років

- маєш право самостійно розпоряджатися своєю заробітною платою чи стипендією;

- маєш авторські права на свої твори і винаходи. Це означає, що ти маєш право на авторську винагороду;

- за згодою батьків ти маєш право укладати будь-які угоди, наприклад, продавати щось чи дарувати;

- ти маєш право відкрити рахунок у банку і розпоряджатися ним за згодою своїх батьків;

- у разі заподіяння матеріальної шкоди ти зобов’язаний відшкодувати збитки (якщо ти не маєш заробітку, це мусять зробити твої батьки).

16 років

- ти отримуєш паспорт;

- ти маєш право змінити своє ім.»я чи прізвище;

- ти маєш право самостійно влаштовуватись на роботу, яка триває не більше 36 годин на тиждень;

- ти маєш право водити мотоцикл;

- за адміністративні порушення наприклад проїзд без квитка або перехід дороги у недозволеному місці, з тебе можуть стягнути штраф.

- ти відповідаєш за всі злочини як дорослий, але з деякими обмеженнями, наприклад, тебе не можуть засудити до довічного ув’язнення.

17 років

- якщо ти дівчини, то ти маєш право взяти шлюб.

18 років

- за законом ти стаєш повністю дорослим;

- ти маєш право голосувати і бути обраним до місцевих органів влади;

- ти можеш водити автомобіль;

- ти можеш взяти шлюб;

- якщо ти чоловічої статі, тебе можуть призвати на військову службу.

21 рік

- тебе можуть обрати до парламенту держави народним депутатом України.

Категорія: Права та обов'язки учнів | Переглядів: 335 | Додав: mysschool | Рейтинг: 0.0/0