Головна » 2016 » Січень » 26 » На концерті
На концерті

У ТЕАТРІ, НА КОНЦЕРТІ

Відвідування театру, концерту — це маленьке свято душі. Щоб не затьмарювати його ні собі, ні іншим, дотримуйтеся правил хорошого тону. В основі їх лежать повага до публіки й увага до ви­конавців.

У театр хлопці одягають темний костюм, дівчатка — вихідне плаття. Якщо ви прийдете в театр у джинсах, спортивній майці і сандалетах на босу ногу, то це буде неповага не тільки до акторів, але й до оточуючих. При відвідуванні театру, концертних залів дозволяється слабкий запах парфумів.

У театр (на концерт) приходять заздалегідь, щоб підготуватися: взимку здати верхній одяг до гардеробу, спокійно, без поспіху знайти свої місця.

Підійшовши до дверей театру, чоловік (хлопець) тримає квитки таким чином, щоб їх бачив контролер, супутниця при цьому проходить вперед. У холодний час року, входячи до вестибулю, чоловік знімає головний убір.

У гардеробі чоловік (хлопець) допомагає жінці (дівчинці) зняти пальто. Доки він здає його в гардероб і бере номерки, його супутниця зачісується, перевіряє, як вона виглядає (не прийнято займатися своїм туалетом у залі для глядачів, за столом у кафе). У цей же час чоловік (хлопець) придбає програмку, бінокль. Чоловік (хлопець) входить до театральної, концертної і кінозали першим, за ним заходить супутниця. Проходять обличчям до тих, хто вже сидить. Ввічливим людям, які встали, щоб пропустити, дякують. Чоловік (хлопець) допомагає сісти своїй супутниці, опускаючи сидіння крісла, і тільки тоді сідає сам. Якщо його місце виявиться зручнішим, пропонує зайняти його своїй супутниці.

Встаючи і сідаючи, намагаються уникати шуму: сидіння крісла опускають безшумно, а встаючи, тримають рукою, щоб воно не вдарилося об спинку крісла. Сівши на своє місце, не прагнуть зайняти обидва підлокітники, тому що другий належить тому, хто сидить поруч. Не спираються на спинку переднього крісла, не впираються в неї ногами.

Той, хто запізнився, входить до зали тихо, встає біля дверей або сідає безшумно в найближче вільне крісло (зазвичай тих, хто запізнився, направляють на загальний балкон).

З початком дії на сцені будь-які розмови припиняються. Перервану розмову продовжують тільки в антракті або перерві. Під час вистави не коментують те, що відбувається на сцені. У випадку, якщо спектакль (кінокартина) не подобається, сидять мовчки або залишають залу під час перерви (антракту). Оплески не супроводжують вигуками, свистом і тупотінням. Щирі голосні оплески — краща подяка.

У театрі, в місцях відпочинку й у громадських місцях забороняється користуватися, мобільним телефоном.

Після завершення спектаклю не квапляться до виходу. Чекають, доки опуститься завіса і змовкнуть оплески, і лише тоді спокійно і неквапливо йдуть у гардероб. Неприємно спостерігати, як після закінчення вистави актори зі сцени вклоняються спинам глядачів, які поспішно залишають зал, а за тупотінням ніг не чути оплесків.

Категорія: Про культуру поведінки та спілкування | Переглядів: 369 | Додав: mysschool | Рейтинг: 0.0/0