Головна » 2016 » Січень » 31 » Основні правила вибору професії
Основні правила вибору професії

1.   Дізнайся як можна більше про різні професії (інформація від
вчителів, психолога, батьків, знайомих з літератури, Інтернету і т.п.), щоб
було із чого вибирати.

2. Склади для себе оглядову схему для орієнтації в світі професій. Не
забудь включити в неї інформацію про основні вимоги, які ставить професія
до особистих якостей людей.

1. Збери інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці, і які будуть потрібні через 3-5 років.
  2. Розглянь можливості і обмеження, які обумовлені особливостями твоєї сім'ї, а також можливості і обмеження, обумовлені твоїми особистими якостями.
  3. Визнач для себе головні цілі: ким хочеш стати, яку роботу хочеш виконувати, чого досягти в житті?
  4. Оціни свої ресурси: здібності, нахили, особливості характеру і темпераменту.
  5. Спів став свої ресурси і вимоги, які пред'являє обрана тобою професія до людини; в ідеалі вони повинні співпадати.
  6. Не забудь проконсультуватись з лікарем, щоб не вибрати професію, яка тобі протипоказана за станом здоров'я.

9.   Вибери навчальний заклад (професійне училище, ліцей, коледж,
технікум, ВНЗ, курси і т.п.), де би ти зміг отримати обрану професію.

1. Підбери запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок виникнення нездоланних перешкод.
  2. Обдумай свій вибір ще раз, оціни кожний свій крок.
  3. Звернись за консультацією до спеціаліста-профконсультанта, якщо на якомусь етапі вибору професії у тебе виникли труднощі.
Категорія: Профорієнтація | Переглядів: 111 | Додав: mysschool | Рейтинг: 0.0/0