Головна » 2016 » Січень » 31 » Десять помилок при виборі професій
19:34
Десять помилок при виборі професій

Десять помилок при виборі професії

1.  Не ставтесь до вибору професії як такого, що здійснюється один раз
на все життя.

В любій сфері діяльності відбувається закономірна зміна занять, спеціальностей, посад, місць праці по мірі зростання досвіду і кваліфікації людини.

  1. Розрізняйте поняття: посада, професія, спеціальність. Наприклад, головний лікар - це посада, лікар - професія, стоматолог - спеціальність.
  2. Не вибирай професію за її зовнішніми ознаками. Завжди намагайся глибше дізнатись про зміст професії, суттєві сторони повсякденної праці професіонала.
  3. Не піддавайся упередженням щодо тієї чи іншої професії. Мода на професії постійно змінюється, сьогодні одні професії престижні, завтра -інші. Але мода на професії не завжди встигає за змінами ринку праці.
  4. Не перенось своє відношення до людини - представника тієї чи іншої професії - на саму професію. Привабливі чи неприємні особисті якості конкретної людини не завжди являються професійно важливими для тієї чи іншої професії.
  5. Не ототожнюй навчальні предмети і професії. Світ професій значно ширший, ніж це можна уявити на основі переліку шкільних предметів.
  6. Не вибирай професію «за компанію», під впливом товаришів. Одяг і взуття ми купуємо за своїм розміром, а не те, що підходить друзям. Поступай так і з вибором своєї професії.
  1. Не вибирай професію, не вивчивши, не проаналізувавши своїх особистих якостей. Дуже важливо знати свої інтереси, нахили, здібності, рівень знань, підготовки.
  2. Не вибирай професію, не оцінивши своїх фізичних особливостей, проблем, недоліків, суттєвих при виборі професії.

10.  Багато професій виставляють особливі вимоги щодо стану здоров'я,
а деякі професії протипоказані (не рекомендується) при тих чи інших
особливостях організму, відхиленнях в стані здоров'я. Не вибирай професію,
не отримавши достатньої інформації щодо цих вимог.

 

Категорія: Профорієнтація | Переглядів: 153 | Додав: mysschool | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]